US JOLTS o 16:00:

Očakáva sa, že počet voľných pracovných miest sa vo februári ešte viac zníži.

Údaje US JOLTS budú investori pozorne sledovať.

Očakáva sa, že sa počet voľných pracovných miest v posledný pracovný deň vo februári sa znížil na 8,79 milióna.

Prieskum voľných miest a práce (JOLTS) zverejní dnes americký Úrad pre štatistiku práce (BLS). Publikácia poskytne údaje o zmene počtu voľných pracovných miest vo februári spolu s počtom prepúšťaní a výpovedí.

Údaje JOLTS sú dôležité pre Federálny rezervný systém (FED), pretože môžu poskytnúť cenné informácie o dynamike ponuky a dopytu na trhu práce, čo je kľúčový faktor ovplyvňujúci platy a infláciu.

V prípade, že údaje o JOLTS Job Openings za február dosiahnu 8,5 milióna alebo menej, mohlo by to znovu potvrdiť uvoľňovanie podmienok na trhu práce a s okamžitou reakciou na oslabenie USD.

Na druhej strane, hodnota blízko 9,5 milióna by mohla spôsobiť a umožniť USD, aby zostal odolný voči ostatným menám.

EUR/USD pred údajmi JOLTS:

200-dňový kĺzavý priemer a Fibonacciho 38,2 % retracement najnovšieho klesajúceho trendu tvoria silnú rezistenciu na úrovni 1,0840-1,0850.

V prípade, že sa páru podarí prekonať túto prekážku, mohlo by to prilákať technických kupcov a zamerať sa na 1,0900 (Fibonacci 50% retracement) a 1,0950 (Fibonacci 61,8% retracement).

Na druhej strane, ak si predajcovia zachovajú kontrolu a EUR/USD zostane pod 1,0800 (Fibonacci 23,6% retracement), tak by sa

úroveň @1,0700 (koncový bod klesajúceho trendu) mohla považovať za ďalšiu podporu.