­čö░Progn├│zy v├Żvoja pre bud├║ci t├Ż┼żde┼ł:

Vzh─żadom na n├írast nezamestnanosti v Spojen├Żch ┼ít├ítoch sa predstavitelia Feder├ílneho rezervn├ęho syst├ęmu teraz zameraj├║ na nadch├ídzaj├║cu spr├ívu o infl├ícii. BEA (Bureau of Economic Analysis) zverejn├ş cenov├Ż index PCE (V├Żdavky na osobn├║ spotrebu) v utorok 13. j├║na. Ke─Ć┼że cenov├Ż index PCE je diverzifikovanou anal├Żzou ┼íirokej ┼ík├íly spotrebite─żsk├Żch v├Żdavkov, v├Żborne odr├í┼ża zmeny v spotrebite─żskom v├Żdavkovom spr├ívan├ş.

To je d├┤vod, pre─Źo je to preferovan├í met├│da Feder├ílneho rezervn├ęho syst├ęmu na meranie s├║─Źasnej ├║rovne infl├ície.

Cenov├Ż index PCE bude odr├í┼ża┼ą m├íjov├║ infl├íciu. Ak infl├ícia zostane konzistentn├í alebo sa zmierni, bude to ve─żmi podporova┼ą preru┼íenie zvy┼íovania sadzieb.

To by znamenalo, ┼że konzistentn├ę zvy┼íovanie sadzieb zo strany Feder├ílneho rezervn├ęho syst├ęmu po─Źas posledn├Żch 10 po sebe nasleduj├║cich zasadnut├ş, sa aspo┼ł do─Źasne zastav├ş.

 Mnoh├ş analytici sa domnievaj├║, ┼że Feder├ílny rezervn├Ż syst├ęm si ponech├í svoju referen─Źn├║ sadzbu medzi 5 a 5 ┬╝ %.

Ak infl├ícia zostane na s├║─Źasn├Żch ├║rovniach alebo bude ni┼ż┼íia, na j├║lovom zasadnut├ş by sa u┼ż mohla zastavi┼ą.

V s├║─Źasnosti v┼íak n├ístroj FedWatch od CME ukazuje, ┼że existuje len 34,6% pravdepodobnos┼ą, ┼że FED zachov├í s├║─Źasn├ę sadzby a 51,6% pravdepodobnos┼ą, ┼że zv├Ż┼íi sadzby o ┬╝ % na j├║lovom zasadnut├ş FOMC.