­čö░ Predpove─Ć Zlato (XAUUSD):

O─Źak├íva sa, ┼że Feder├ílny rezervn├Ż syst├ęm v stredu zv├Ż┼íi ├║rokov├ę sadzby o 50 b├ízick├Żch bodov, po ┼ítyroch po sebe id├║cich 75bps zv├Ż┼íeniach, ale ako v┼żdy bude k─ż├║─Źov├í pri ur─Źovan├ş ├║vah predsedu Powella o ekonomike tla─Źov├í konferencia po FOMC.

Tieto dve udalosti bud├║ ma┼ą ve─żmi v┼íeobecne ve─żk├Ż vplyv na investorov ─Źi bud├║ mat chu┼ą riskova┼ą v obdob├ş Vianoc.

Cena zlata bola v poslednom ─Źase do zna─Źnej miery ovplyvnen├í v├Żnosmi americk├ęho ministerstva financi├ş a zd├í sa, ┼że to bude pokra─Źova┼ą. 

V├Żnosy dlhopisov s dlh┼íou splatnos┼ąou mierne klesli, zatia─ż ─Źo kr├ítky koniec krivky Treasury zost├íva zv├Ż┼íen├Ż. Americk├í krivka 2s/10s je v s├║─Źasnosti invertovan├í o pribli┼żne 80 b├ízick├Żch bodov, ─Źo je siln├Ż sign├íl, ┼że USA vstupuj├║ alebo s├║ u┼ż v recesii. Ak by v├Żnosy dlhopisov v USA s dlh┼í├şm d├ítumom splatnosti klesali na─Ćalej, malo by to umo┼żni┼ą zlatu posun├║┼ą sa vy┼í┼íie.

Denn├Ż graf ukazuje testovanie zlata a odmietanie horizont├ílneho odporu okolo hodnoty @1807 USD.

Skupina ned├ívnych min├şm okolo @1766 USD – 1769 USD by mala sl├║┼żi┼ą ako kr├ítkodob├í podpora pred spr├ívami a udalos┼ąami ktor├ę bud├║ zverejnen├ę v Utorok a Stredu v USA.