🔰 Predpoveď ROPA (USOIL_Q3):

Na trhoch s ropou prevládala opatrnosť, keďže Powell zdôraznil obmedzenie inflácie a naznačil ďalšie dve zvýšenia sadzieb.

Vyššie úrokové sadzby zvyšujú náklady na pôžičky a môžu potenciálne utlmiť hospodársky rast a znížiť dopyt po rope.

Obchodníci s ropou sa naďalej zameriavajú na oživenie čínskej ekonomiky a očakávajú potenciálne stimulačné opatrenia, ktoré by mohli podporiť dopyt po rope. 

Navyše, nadchádzajúce údaje o činnosti čínskych tovární majú potenciál ovplyvniť pohyby cien ropy.

Dnes americký Úrad pre energetické informácie (EIA) zverejní oficiálne údaje.

Predbežné ukazovatele od Amerického ropného inštitútu (API) ukázali prekvapivý pokles zásob ropy v USA o približne 1,2 milióna barelov, čím prekonali očakávania analytikov.

Napriek týmto krátkodobým výkyvom by ceny ropy mohli zaznamenať stúpajúcu trajektóriu v dôsledku mierneho zvýšenia produkcie ropy v USA a zníženia produkcie skupinou OPEC+, od ktorých sa očakáva, že v nadchádzajúcich mesiacoch obmedzia dodávky ropy.

Nálada na trhu je momentálne mierne nákupná, keďže súčasná cena sa pohybuje okolo @72,13.

Ropa zostáva nad kĺzavým priemerom 200-4H aj 50-4H,

čo naznačuje pozitívnu dynamiku. 

Hodnota 14-4H RSI 57,90 naznačuje mierne nákupný postoj, pričom nákupný tlak mierne prevažuje nad predajným tlakom.

Hlavná oblasť podpory leží medzi 68,31 a 67,37, čo poskytuje potenciálne nákupné príležitosti, zatiaľ čo oblasť hlavnej rezistencie je identifikovaná medzi @72,75 a @73,55, čo pôsobí ako bariéra pre ďalšie zvyšovanie cien.

Celkovo sa nálada na trhu prikláňa k mierne nákupnému výhľadu, no sledovanie úrovní podpory a odporu je stále nevyhnutné.