­čö░ Predpove─Ć ROPA (USOIL_Q3):

Na trhoch s ropou prevl├ídala opatrnos┼ą, ke─Ć┼że Powell zd├┤raznil obmedzenie infl├ície a nazna─Źil ─Ćal┼íie dve zv├Ż┼íenia sadzieb.

Vy┼í┼íie ├║rokov├ę sadzby zvy┼íuj├║ n├íklady na p├┤┼żi─Źky a m├┤┼żu potenci├ílne utlmi┼ą hospod├írsky rast a zn├ş┼żi┼ą dopyt po rope.

Obchodn├şci s ropou sa na─Ćalej zameriavaj├║ na o┼żivenie ─Ź├şnskej ekonomiky a o─Źak├ívaj├║ potenci├ílne stimula─Źn├ę opatrenia, ktor├ę by mohli podpori┼ą dopyt po rope. 

Navy┼íe, nadch├ídzaj├║ce ├║daje o ─Źinnosti ─Ź├şnskych tov├írn├ş maj├║ potenci├íl ovplyvni┼ą pohyby cien ropy.

Dnes americk├Ż ├Ürad pre energetick├ę inform├ície (EIA) zverejn├ş ofici├ílne ├║daje.

Predbe┼żn├ę ukazovatele od Americk├ęho ropn├ęho in┼ítit├║tu (API) uk├ízali prekvapiv├Ż pokles z├ísob ropy v USA o pribli┼żne 1,2 mili├│na barelov, ─Ź├şm prekonali o─Źak├ívania analytikov.

Napriek t├Żmto kr├ítkodob├Żm v├Żkyvom by ceny ropy mohli zaznamena┼ą st├║paj├║cu trajekt├│riu v d├┤sledku mierneho zv├Ż┼íenia produkcie ropy v USA a zn├ş┼żenia produkcie skupinou OPEC+, od ktor├Żch sa o─Źak├íva, ┼że v nadch├ídzaj├║cich mesiacoch obmedzia dod├ívky ropy.

N├ílada na trhu je moment├ílne mierne n├íkupn├í, ke─Ć┼że s├║─Źasn├í cena sa pohybuje okolo @72,13.

Ropa zost├íva nad k─║zav├Żm priemerom 200-4H aj 50-4H,

─Źo nazna─Źuje pozit├şvnu dynamiku. 

Hodnota 14-4H RSI 57,90 nazna─Źuje mierne n├íkupn├Ż postoj, pri─Źom n├íkupn├Ż tlak mierne preva┼żuje nad predajn├Żm tlakom.

Hlavn├í oblas┼ą podpory le┼ż├ş medzi 68,31 a 67,37, ─Źo poskytuje potenci├ílne n├íkupn├ę pr├şle┼żitosti, zatia─ż ─Źo oblas┼ą hlavnej rezistencie je identifikovan├í medzi @72,75 a @73,55, ─Źo p├┤sob├ş ako bari├ęra pre ─Ćal┼íie zvy┼íovanie cien.

Celkovo sa n├ílada na trhu prikl├í┼ła k mierne n├íkupn├ęmu v├Żh─żadu, no sledovanie ├║rovn├ş podpory a odporu je st├íle nevyhnutn├ę.