­čö░ Predpove─Ć ROPA (USOIL_N3):

Ropa sa te┼í├ş od pondelku siln├ęmu o┼żiveniu, preto┼że sme po─Źuli mno┼żstvo koment├írov a hlavne spr├ívu Medzin├írodn├ęho ├║radu pre energetiku (IEA), ktor├í ur─Źite prispela k ned├ívnemu n├írastu cien ropy.

IEA varovala, ┼że nedostatok ropy by sa mohol prejavi┼ą v druhej polovici roku 2023, ke─Ć┼że o─Źak├ívaj├║, ┼że dopyt prev├Ż┼íi ponuku o pribli┼żne 2 mili├│ny barelov denne. 

Tieto koment├íre sa stretli so skepsou najm├Ą zo strany saudsk├ęho ministra pre ropu, ktor├Ż uviedol, ┼że IEA m├í talent neust├íle sa m├Żli┼ą.

Saudskoarabsk├Ż minister pre ropu, princ Abdulaziz Bin Salman, vydal varovanie pre ┼ípekulantov a kr├ítkodob├Żch predajcov, aby sa hlavne zamerali na nadch├ídzaj├║ce stretnutie OPEC+ vo Viedni 4. j├║na.

─îi je varovanie saudsk├Żch ministrov znakom ─Ćal┼íieho zni┼żovania produkcie, sa e┼íte uvid├ş.

─Äal┼íou udalos┼ąou, ktor├║ treba bra┼ą do ├║vahy pri raste cien ropy, s├║ aj ned├ívne po┼żiare v Kanade.

To mohlo vyvola┼ą obavy u obchodn├şkov, ─Ź├şm sa zv├Ż┼íila cena.

Technick├í anal├Żza:

Moment├ílne nar├í┼żame na nieko─żko v├Żznamn├Żch technick├Żch prek├í┼żok, ke─Ć┼że minim├í z 27. apr├şla a 50- a 100-d┼łov├ę MA, s├║ tesne nad aktu├ílnou cenou.

V kr├ítkodobom horizonte by sme sa mohli do─Źka┼ą ur─Źitej formy retracementu, s denn├Żm uzavret├şm pod hranicou @71,75 za barel, ─Źo by znehodnotilo b├Ż─Źiu ┼ítrukt├║ru a otvorilo by op├Ątovn├ę testovanie na ├║rovni @70,00 za barel.