­čö░ Predpove─Ć NFP:

Dnes pr├şde z USA ─Ćal┼í├ş d├┤le┼żit├Ż report, ktor├Ż m├┤┼że zam├íva┼ą americk├Żmi indexami !

Pozornos┼ą americk├Żch investorov sa bude v piatok s├║stredi┼ą na publik├íciu reportu t├Żkaj├║ceho sa okt├│brov├Żch tzv. ÔÇ×Nonfarm payrollsÔÇŁ, ktor├ę s├║ najsledovanej┼í├şm ├║dajom reflektuj├║cim aktu├ílny stav americk├ęho trhu pr├íce.  

Ak sa uk├í┼że, ┼że americk├Ż trh pr├íce je na─Ćalej siln├Ż a d├íta bud├║ sprev├ídzane na─Ćalej n├şzkou mierou nezamestnanosti, m├┤┼że to by┼ą s├şce dobr├ę pre ekonomiku, no z├írove┼ł to m├┤┼że signalizova┼ą viac pr├íce pre americk├║ centr├ílnu banku Fed, ktor├í chce vidie┼ą ekonomick├ę spomalenie, ktor├ę by prispelo k poklesu infl├ície.

Nap├Ąt├Ż trh pr├íce tomu toti┼ż br├íni.

,,Nezamestnanos┼ą mus├ş st├║pnu┼ą, aby infl├ícia klesla. To je realita,ÔÇŁ varoval pred zverejnen├şm d├ít Adam Sarhan, gener├ílny riadite─ż 50 Park Investments. ,,─Żudia prestan├║ konzumova┼ą to─żko tovarov a slu┼żieb, ke─Ć nebud├║ ma┼ą pr├ícu.ÔÇŁ

Inak povedan├ę ak bude report nazna─Źova┼ą, ┼że trh pr├íce je st├íle odoln├Ż, investori to m├┤┼żu pochopi┼ą aj tak, ┼że Fed bude ma┼ą ─Ćal┼íiu z├ímienku pre pokra─Źovanie v jeho pr├şsnej politike po tom ako v stredu ozn├ímili ─Ćal┼íie zv├Ż┼íenie ├║rokov├Żch sadzieb o 75 bazickych bodov, ─Ź├şm ich dostal na najvy┼í┼íiu ├║rove┼ł od janu├íra 2008.