­čö░ Predpove─Ć EUR/USD:

P├ír EUR /USD zakol├şsal po tom, ako Feder├ílny rezervn├Ż syst├ęm v─Źera vydal svoje j├║nov├ę rozhodnutie o ├║rokovej sadzbe.

Spo─Źiatku vysko─Źil na maximum 1,0864 a potom sa mierne stiahol po tom, ─Źo FED nazna─Źil ─Ćal┼íie dve zv├Ż┼íenia koncom tohto roka.

Feder├ílny rezervn├Ż syst├ęm jednomyse─żne odhlasoval ponechanie ├║rokov├Żch sadzieb nezmenen├Żch medzi 5,0% a 5,25%. 

Bolo to prv├Żkr├ít za desa┼ą stretnut├ş, kedy sa banka rozhodla ponecha┼ą sadzby nedotknut├ę.

V sprievodnom vyhl├ísen├ş FED uviedol, ┼że pauza bola potrebn├í, aby mal ─Źas na pos├║denie vplyvu predch├ídzaj├║cich zv├Ż┼íen├ş.

Napriek prest├ívke sprievodn├Ż bodov├Ż graf uk├ízal, ┼że predstavitelia FED-u d├║faj├║, ┼że tento rok prines├║ aspo┼ł dve ─Ćal┼íie zv├Ż┼íenia sadzieb. O─Źak├ívaj├║, ┼że termin├ílna sadzba dosiahne vrchol na ├║rovni 5,6%, ─Źo znamen├í, ┼że prinesie ─Ćal┼íie dve zv├Ż┼íenia o 0,25%.

Niektor├ş predstavitelia odhadovali, ┼że FED by sa mohol do konca roka zv├Ż┼íi┼ą o 0,75%.

FED ─Ćalej ver├ş, ┼że spr├şs┼łuj├║ce sa podmienky na finan─Źnom trhu vytla─Źia nezamestnanos┼ą v tomto roku a┼ż na 4,1%. Najnov┼íie ├║daje uk├ízali, ┼że miera nezamestnanosti je na ├║rovni 3,7%. O─Źak├íva, ┼że ekonomika v tomto roku porastie o 1%.

─Äal┼í├şm d├┤le┼żit├Żm katalyz├ítorom pre p├ír EUR/USD bude bl├ş┼żiace sa rozhodnutie Eur├│pskej centr├ílnej banky (ECB) o ├║rokov├Żch sadzb├ích, ktor├ę je napl├ínovan├ę na dnes. 

Na rozdiel od Feder├ílneho rezervn├ęho syst├ęmu analytici o─Źak├ívaj├║, ┼że ECB sa rozhodne zv├Ż┼íi┼ą sadzby o ─Ćal┼í├şch 0,25%. Hoci eur├│pska infl├ícia klesla, st├íle je ove─ża vy┼í┼íia ako cie─ż ECB vo v├Ż┼íke 2,0%.

Preto bude tento p├ír pravdepodobne pokra─Źova┼ą v raste, ke─Ć kupuj├║ci zacielia ─Ćal┼í├ş bod odporu na @1,0910.