­čö░ Predpove─Ć EUR/USD:

Pod─ża spr├ívy z piatka, vytvorila americk├í ekonomika v marci celkovo 236 000 nov├Żch pracovn├Żch miest, ─Źo nazna─Źuje, ┼że ekonomika USA zost├íva na pevn├Żch z├íkladoch, napriek deviatemu zvy┼íovaniu ├║rokov├Żch sadzieb, ktor├ę Feder├ílny rezervn├Ż syst├ęm zaviedol v minulom roku v snahe skroti┼ą infl├íciu.

Pod─ża ofici├ílnych ├║dajov, miera nezamestnanosti v krajine klesla na 3,5%, ─Źo je tesne nad 53-ro─Źn├Żm minimom 3,4% v janu├íri. Niektor├ę podrobnosti z piatkovej spr├ívy ministerstva pr├íce medzit├Żm pouk├ízali na mo┼żnos┼ą, ┼że infla─Źn├ę tlaky m├┤┼żu po─żavi┼ą a ┼że Feder├ílny rezervn├Ż syst├ęm sa m├┤┼że ─Źoskoro rozhodn├║┼ą zastavi┼ą zvy┼íovanie ├║rokov├Żch sadzieb.

Priemern├Ż hodinov├Ż z├írobok sa v porovnan├ş s predch├ídzaj├║cimi 12 mesiacmi zv├Ż┼íil o 4,2%, ─Źo je prudk├Ż pokles zo 4,6% medziro─Źn├ęho n├írastu vo febru├íri.

Technick├í anal├Żza p├íru EUR/USD:

Denn├Ż graf ukazuje, ┼że kurz EUR/USD tento t├Ż┼żde┼ł pokra─Źoval vo svojom vzostupnom trende.

Stalo sa tak s pretrvávajúcimi nádejami na hospodársky vzostup Európy.

Preto sa p├ír EUR/USD pohyboval nad v┼íetk├Żmi k─║zav├Żmi priemermi a ├║rov┼łou hlavn├ęho supportu na 1,0783.

E┼íte d├┤le┼żitej┼íie je, ┼że p├ír sa bl├ş┼żi k hodnote @1,1032. Toto je d├┤le┼żit├í ├║rove┼ł, preto┼że ide o znak vzoru dvojit├ęho topu s prepadom na @1,0515. 

Preto, aby p├ír pokra─Źoval v raste, mus├ş sa pohybova┼ą nad touto ├║rov┼łou. Ak tak neurob├ş, potom bude na─Ćalej klesa┼ą a┼ż k ├║rovni @1,0515.

V kr├ítkodobom horizonte a pod─ża v├Żkonnosti na hodinovom grafe sa zd├í, ┼że menov├Ż p├ír EUR/USD dokon─Źil prelomenie smerom nadol. 

To nazna─Źuje v├Żrazn├║ zmenu n├ílady na trhu.

EUR/USD sa m├┤┼że na─Ćalej pohybova┼ą v ├║zkych p├ísmach, k├Żm trhy nezareaguj├║ na ozn├ímenie americkej infl├ície a ─Ź├şsel maloobchodn├Żch tr┼żieb, ako aj na obsah z├ípisnice z posledn├ęho zasadnutia Americkej centr├ílnej banky.