­čö░Progn├│za ceny ropy (USOIL_Q3):

O┼żivenie pri┼ílo v d├┤sledku zn├ş┼żenia ponuky Saudskej Ar├íbie a Ruska a tie┼ż v d├┤sledku slab┼íieho dol├íra.

Ropa dnes op├Ą┼ą z├şskala p├┤du pod nohami a vr├ítila sa po poklese sp├Ą┼ą. 

Obchodn├şci sa zamerali na zni┼żovanie dod├ívok zo strany hlavn├Żch v├Żvozcov ropy, Saudskej Ar├íbie a Ruska, pri─Źom netrpezlivo o─Źak├ívali ├║daje, ktor├ę by mohli objasni┼ą trendy dopytu.

Obchodn├şci veria, ┼że cyklus u┼ąahovania FED-u sa bl├ş┼żi ku koncu.

Hoci predstavitelia centr├ílnej banky uznali potenci├ílnu potrebu ─Ćal┼íieho zvy┼íovania ├║rokov├Żch sadzieb na rie┼íenie infl├ície, trhy na┼íli ├║techu v n├íznakoch, ┼że s├║─Źasn├Ż cyklus spr├şs┼łovania sa m├┤┼że bl├ş┼żi┼ą ku koncu.

Ned├ívne ├║daje z burzov├Żch a regula─Źn├Żch z├íznamov nazna─Źili, ┼że hed┼żov├ę fondy a in├ş spr├ívcovia pe┼łaz├ş z├şskali po─Źas t├Ż┼żd┼ła kon─Źiaceho sa 3. a┼ż 4. j├║la pribli┼żne 47 mili├│nov barelov v ┼íiestich ve─żk├Żch op─Źn├Żch kontraktoch na ropu. 

N├íkupy sa s├║stredili najm├Ą na surov├║ ropu (52 mili├│nov barelov), vr├ítane Brentu (25 mili├│nov) a NYMEX a ICE WTI (27 mili├│nov).

Technick├í anal├Żza:

Ceny ropy WTI zaznamenali mierny pohyb smerom nahor, pri─Źom aktu├ílna 4-hodinov├í cena bola na ├║rovni @73,40, ─Źo je o nie─Źo viac ako pri predch├ídzaj├║cej uz├ívierke.

Trh sa obchoduje pod dlhodob├Żm k─║zav├Żm priemerom 200-4H, ─Źo nazna─Źuje potenci├ílny medved├ş sentiment, zatia─ż ─Źo kr├ítkodob├Ż k─║zav├Ż priemer 50-4H nazna─Źuje pozit├şvnu dynamiku. 

Hlavn├í oblas┼ą podpory je identifikovan├í medzi @67,37 a @68,31, zatia─ż ─Źo oblas┼ą hlavnej rezistencie je medzi @74,15 a @75,06, pri─Źom s├║─Źasn├í cena je schopn├í atakova┼ą oblas┼ą odporu. 

Celkovo sa n├ílada prikl├í┼ła k opatrn├ęmu n├íkupn├ęmu sign├ílu, pri─Źom sa dnes e┼íte ─Źak├í na ─Ćal┼íie potvrdenie trval├ęho pohybu nahor.