🔰Prognóza ceny ropy (USOIL_Q3):

Oživenie prišlo v dôsledku zníženia ponuky Saudskej Arábie a Ruska a tiež v dôsledku slabšieho dolára.

Ropa dnes opäť získala pôdu pod nohami a vrátila sa po poklese späť. 

Obchodníci sa zamerali na znižovanie dodávok zo strany hlavných vývozcov ropy, Saudskej Arábie a Ruska, pričom netrpezlivo očakávali údaje, ktoré by mohli objasniť trendy dopytu.

Obchodníci veria, že cyklus uťahovania FED-u sa blíži ku koncu.

Hoci predstavitelia centrálnej banky uznali potenciálnu potrebu ďalšieho zvyšovania úrokových sadzieb na riešenie inflácie, trhy našli útechu v náznakoch, že súčasný cyklus sprísňovania sa môže blížiť ku koncu.

Nedávne údaje z burzových a regulačných záznamov naznačili, že hedžové fondy a iní správcovia peňazí získali počas týždňa končiaceho sa 3. až 4. júla približne 47 miliónov barelov v šiestich veľkých opčných kontraktoch na ropu. 

Nákupy sa sústredili najmä na surovú ropu (52 miliónov barelov), vrátane Brentu (25 miliónov) a NYMEX a ICE WTI (27 miliónov).

Technická analýza:

Ceny ropy WTI zaznamenali mierny pohyb smerom nahor, pričom aktuálna 4-hodinová cena bola na úrovni @73,40, čo je o niečo viac ako pri predchádzajúcej uzávierke.

Trh sa obchoduje pod dlhodobým kĺzavým priemerom 200-4H, čo naznačuje potenciálny medvedí sentiment, zatiaľ čo krátkodobý kĺzavý priemer 50-4H naznačuje pozitívnu dynamiku. 

Hlavná oblasť podpory je identifikovaná medzi @67,37 a @68,31, zatiaľ čo oblasť hlavnej rezistencie je medzi @74,15 a @75,06, pričom súčasná cena je schopná atakovať oblasť odporu. 

Celkovo sa nálada prikláňa k opatrnému nákupnému signálu, pričom sa dnes ešte čaká na ďalšie potvrdenie trvalého pohybu nahor.