­čö░Predpove─Ć zlato (XAUUSD): 

V├Żvoz ┼ívaj─Źiarskeho zlata vzr├ístol v janu├íri pod─ża coln├Żch ├║dajov na najvy┼í┼íiu ├║rove┼ł od decembra 2016.

Mesa─Źn├ę objemy v├Żvozu z najv├Ą─Ź┼íieho svetov├ęho uzla drah├Żch kovov sa v porovnan├ş s minul├Żm rokom zv├Ż┼íili o 49 %, ─Źo bolo sp├┤soben├ę siln├Żm predajom do ─î├şny a Hongkongu.

ÔÇ×Rok drakaÔÇť viedol k zv├Ż┼íen├ęmu dopytu po ┼íperkoch, preto┼że tento rok sa tradi─Źne pova┼żuje za priazniv├Ż pre n├íkupy zlata v ─î├şne. CelkovoÔÇ»sa ceny zlata od decembra dr┼żali bl├şzko svojich najvy┼í┼í├şch ├║rovn├ş za nieko─żko rokov. Najnov┼í├ş prieskum agent├║ry Reuters medzi analytikmi navy┼íe o─Źak├íva, ┼że priemern├í cena drah├ęho kovu bude v roku 2024 a┼ż @2055 USD za uncu.

Progn├│za a anal├Żza ceny zlata dnes: 

Pod─ża v├Żkonnosti na dennom grafe sa pre cenu zlata vytvoril vzostupn├Ż kan├íl.

Potvrdenie n├íkupnej kontroly nad trendom nastane, ak sa ceny posun├║ k ├║rovniam odporu @2055 USD, respekt├şve @2070 USD.

Je zrejm├ę, ┼że sa to m├┤┼że sta┼ą, ak bude slabos┼ą americk├ęho dol├íra pretrv├íva┼ą a geopolitick├ę nap├Ątie sa zv├Ż┼íi, ─Źo podporuje sklon nakupova┼ą zlat├ę pr├║ty ako bezpe─Źn├Ż pr├şstav.

St├íle v┼íak zost├íva v├Żhodnej┼íie nakupova┼ą zlato z ka┼żd├ęho poklesu, pri─Źom najbli┼ż┼íie ├║rovne podpory pre zlato s├║ moment├ílne na ├║rovni @2012, @2000 USD.