🔰Predpoveď zlato (XAUUSD):

Cena zlata sa dnes pohybuje v mimoriadne komplikovanom prostredí. 

Včerajší postoj Federálneho rezervného systému, ktorý sa prezentuje váhavosťou pri implementácii zníženia sadzieb v blízkej budúcnosti, je momentálne kritickým faktorom ovplyvňujúcim tento trh. 

Sila amerického dolára, posilnená vyhláseniami Fedu dnes signalizuje pokles zlata.

Zlato však stále vykazuje odolnosť, a to hlavne kvôli jeho postaveniu ako bezpečného aktíva.

S poklesom výnosov sa zlato stáva atraktívnejším pre investorov, ktorí hľadajú bezpečné aktíva. Tento trend je zosilnený rastúcimi obavami súvisiacimi so zdravím bankového sektora, zvýraznený nedávnym vývojom v regionálnych bankách, ako je New York Community Bancorp.

Tieto obavy bankového sektora poháňajú posun v nálade investorov a uprednostňujú aktíva, ako je zlato, ktoré sú vnímané ako bezpečnejšie v časoch ekonomickej neistoty.

Technická analýza:

Zlato (XAU/USD) sa dnes ešte stále drží nad 50-dňovým kĺzavým priemerom, čo udržuje strednodobý vzostupný trend nedotknutý.

Ak bude tento pohyb naďalej vyvíjať dostatočnú hybnú silu smerom nahor, dá sa očakávať posun na úroveň @2067,00 USD čo bude potenciálny spúšťací bod pre zrýchlenie na nové historické maximá.

Naopak, neudržanie 50-dňového MA bude znakom slabosti a rastúceho predajného tlaku. To by mohlo viesť k rýchlemu testu podpory @2009,00 USD. 

Prelomenie tejto úrovne by mohlo viesť k pádu na úrovne okolo @1965 USD.