­čö░Predpove─Ć Bitcoin (BTC/USD):

P├ír BTC/USD prekonal d├┤le┼żit├Ż bod odporu na ├║rovni @56000 USD prv├Żkr├ít za viac ako dva roky.

To znamen├í, ┼że minca vzr├ístla o viac ako 45 % od najni┼ż┼íieho bodu v roku 2024, ─Źo z nej rob├ş jednu z najlep┼í├şch na trhu.

├Üdaje zostaven├ę CoinGecko ukazuj├║, ┼że objem za posledn├Żch 24 hod├şn dosiahol viac ako 30 mili├írd dol├írov, ─Źo je najvy┼í┼í├ş bod za viac ako t├Ż┼żde┼ł.

Bitcoin rastie kv├┤li pokra─Źuj├║cemu pr├şlevu ETF, ktor├Ż vedie k v├Ą─Ź┼íiemu dopytu v ─Źase, ke─Ć ponuka na burz├ích ust├║pila. Najnov┼íie ├║daje ukazuj├║, ┼że iShares Bitcoin ETF m├í teraz viac ako 6,4 miliardy dol├írov, zatia─ż ─Źo FBTC sa posunul na 2,5 miliardy dol├írov.

S├║─Źas┼ąou tohto n├írastu pr├şlevu je, ┼że sa investori s┼ąahuj├║ zo spolo─Źnosti Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), ktor├í stratila akt├şva vo v┼íetk├Żch t├Ż┼żd┼łoch tohto roka.

Investori sa tie┼ż z fondu s┼ąahuj├║ kv├┤li jeho n├íkladov├ęmu pomeru 1,50 %.

K t├Żmto pr├şlevom doch├ídza aj vtedy, ke─Ć niektor├ş in┼ítitucion├ílni investori prech├ídzaj├║ na Bitcoin, ktor├Ż sa stal dobr├Żm alternat├şvnym akt├şvom.

Niektor├ş investori tie┼ż prech├ídzaj├║ od zlat├Żch ETF k bitcoinom.

Minca rastie tie┼ż preto, ┼że sa obchodn├şci s├║stre─Ćuj├║ na nadch├ídzaj├║cu udalos┼ą Bitcoin halving, ktor├í sa m├í uskuto─Źni┼ą v apr├şli. 

Historicky sa bitcoinom dar├ş dobre len kr├ítky ─Źas, preto na─Ćalej o─Źak├ívam ve─żmi siln├ę v├Żpredaje a vyberanie ziskov a poklesu o polovicu.