­čö░ Predpove─Ć zlato (XAU/USD):

Investori dnes netrpezlivo o─Źak├ívaj├║ ├║daje o infl├ícii v USA, ktor├ę by mohli poskytn├║┼ą cenn├ę inform├ície o strat├ęgii zvy┼íovania sadzieb Feder├ílneho rezervn├ęho syst├ęmu. 

Ekon├│movia v prieskume agent├║ry Reuters predpovedaj├║, ┼że ├║daje o infl├ícii za j├║n, ktor├ę maj├║ by┼ą zverejnen├ę o 14:30 GMT, vyk├í┼żu n├írast o 3,1 %, po m├íjovom n├íraste o 4 %. Toto predpokladan├ę ─Ź├şslo by znamenalo najni┼ż┼íie hodnoty od marca 2021.

O─Źak├íva sa v┼íak, ┼że z├íkladn├ę sadzby bud├║ st├íle na ├║rovni 5 %, ─Źo je pokles z 5,3 %, ─Źo zost├íva v├Żrazne nad cie─żovou sadzbou Feder├ílneho rezervn├ęho syst├ęmu vo v├Ż┼íke 2 %.

Pod─ża n├ístroja Fedwatch od CME, trh v s├║─Źasnosti pripisuje 92 % pravdepodobnos┼ą zv├Ż┼íenia ├║rokovej sadzby o 25 b├ízick├Żch bodov Feder├ílnym rezervn├Żm syst├ęmom na svojom nadch├ídzaj├║com zasadnut├ş 25. – 26. j├║la.

Jedn├Żm z faktorov ovplyv┼łuj├║cich ceny zlata je vplyv vy┼í┼í├şch ├║rokov├Żch sadzieb. To zvy┼íuje alternat├şvne n├íklady na dra┼żbu nev├Żnosn├Żch zlat├Żch pr├║tov. 

Hoci nieko─żko ─Źlenov Feder├ílneho rezervn├ęho syst├ęmu v pondelok nazna─Źilo, ┼że centr├ílna banka sa bl├ş┼żi ku koncu spr├şs┼łovania menovej politiky, John Williams, prezident Feder├ílnej rezervnej banky v New Yorku, v utorok op├Ątovne potvrdil, ┼że centr├ílna banka e┼íte neskon─Źila so spr├şs┼łovan├şm svojej menovej politiky.

Vzh─żadom na to, ┼że zv├Ż┼íenie o 25 b├ízick├Żch bodov sa u┼ż vo v┼íeobecnosti o─Źak├íva, ako aj celkov├Ż trend infl├ície smeruj├║cej nadol, v├Żrazn├ę prekvapenie v ├║dajoch o infl├ícii by mohlo vies┼ą k v├Żrazn├ęmu prehodnoteniu o─Źak├ívan├Żch sadzieb.

Kr├ítkodob├Ż v├Żh─żad:

Stru─Źne povedan├ę, ceny zlata r├ístli, ke─Ć dol├ír oslaboval a v├Żnosy dlhopisov klesali. Pozornos┼ą sa teraz s├║stre─Ćuje na nadch├ídzaj├║ce ├║daje o infl├ícii v USA. Ekon├│movia o─Źak├ívaj├║ miernej┼í├ş rast v porovnan├ş s predch├ídzaj├║cim mesiacom. Aj ke─Ć sa zd├í, ┼że zv├Ż┼íenie sadzieb Feder├ílnym rezervn├Żm syst├ęmom je vysoko pravdepodobn├ę, ak├ęko─żvek neo─Źak├ívan├ę infla─Źn├ę prekvapenia by mohli vies┼ą k posunu v progn├│zach sadzieb.

Dnes je zatia─ż n├ílada na tomto trhu opatrne n├íkupn├í, ale s ve─żkou prek├í┼żkou o 14:30.