­čö░ Predpove─Ć US500Cash (SPX500):

Microsoft a Alphabet maj├║ dobr├ę v├Żsledky, preto S&P500 bude dnes pravdepodobne e┼íte st├║pa┼ą.

Americk├ę akciov├ę indexy vzr├ístli po tom, ─Źo dve z najv├Ą─Ź┼í├şch svetov├Żch technologick├Żch spolo─Źnost├ş vyk├ízali za predch├ídzaj├║ci ┼ítvr┼ąrok lep┼íie finan─Źn├ę v├Żsledky, ako sa o─Źak├ívalo, pri─Źom kontrakty S&P500 sa odrazili a vymazali niektor├ę zo svojich str├ít z predo┼íl├Żch dn├ş.

Microsoft (MSFT) vyk├ízal za svoj fi┼ík├ílny tret├ş ┼ítvr┼ąrok, ktor├Ż sa skon─Źil 31. marca, zisk na akciu 2,45 USD pri pr├şjmoch 52,9 miliardy USD, ─Źo predstavuje n├írast o 10% v prvom a 7% v druhom v porovnan├ş s rovnak├Żm obdob├şm minul├ęho roka.

Z h─żadiska hnac├şch s├şl bola najd├┤le┼żitej┼í├şm zdrojom obchodn├ęho rastu div├şzia inteligentn├Żch cloudov, ktor├í zaznamenala medziro─Źn├Ż n├írast o 16%, ─Źo je mierne pod 18% v predch├ídzaj├║com ┼ítvr┼ąroku.

Alphabet (GOOG) ozn├ímila EPS vo v├Ż┼íke 1,17 USD, pri tr┼żb├ích vo v├Ż┼íke 69,79 miliardy USD za prv├ę tri mesiace roku 2023, pri─Źom horn├ę a spodn├ę v├Żsledky s├║ tie┼ż prekvapuj├║ce, preto┼że tr┼żby z reklamy sa za─Źali stabilizova┼ą po ned├ívnom oslaben├ş.

Matersk├í spolo─Źnos┼ą Google tie┼ż ozn├ímila odk├║penie akci├ş za 70 mili├írd dol├írov.