🔰 Predpoveď US500Cash (SPX500):

Johnson & Johnson sa dostáva do centra pozornosti.

Firemné zisky sú v plnom prúde, pričom zhruba 11% spoločností v indexe S&P500 plánuje tento týždeň oznámiť svoje štvrťročné výsledky.

Johnson & Johnson (JNJ) je medzi nimi a vyniká, vzhľadom na jeho doterajší cenový výkon, ktorý zaostáva za svojimi náprotivkami.

Wall Street očakáva, že zdravotnícky gigant vykáže medziročný rast zisku o 12,6% na 2,51 USD na akciu.

Hoci sa očakáva pokles tržieb o 11,6%, procesné zotavenie spoločnosti JNJ a predaj farmaceutických výrobkov sú sprevádzané optimizmom, ktorý je ďalej podporený ratingom akcií Wells Fargo „Overweight“.

Finančný sektor poskytol istý oddych, keďže mená ako Charles Schwab a JPMorgan Chase vykázali solídne zisky. Tieto silné čísla zvýšili náladu na trhu a kompenzovali určité obavy z eskalácie geopolitického napätia. Konflikt medzi Izraelom a Hamasom však naďalej vrhá tieň, najmä pokiaľ ide o jeho potenciál narušiť dodávky ropy od kľúčových producentov na Blízkom východe, najmä z Iránu.

Investori budú tiež pozorne sledovať návštevu prezidenta Joea Bidena v Izraeli.

Bidenova cesta prichádza v búrlivom čase pre región a pridáva obchodníkom ďalší geopolitický prvok, ktorý môžu zohľadniť pri svojich rozhodnutiach.

Krátkodobá predpoveď:

Zisky a nadchádzajúce ekonomické údaje sú na vzostupe, ale geopolitické riziká slúžia ako protiváha. V tomto zložitom prostredí by investori mali zaujať opatrný optimistický postoj a byť ostražití voči rozdielnym ukazovateľom trhu.