­čö░ Predpove─Ć Ropa (USOIL Z2):

200-d┼łov├ę EMA sa moment├ílne nach├ídza okolo ├║rovne 92 dol├írov. 

Ropu ovplyv┼łuje mno┼żstvo extern├Żch trhov, z ktor├Żch v neposlednom rade je americk├Ż dol├ír a tie┼ż kanadsk├Ż dol├ír.

Kanadsk├í centr├ílna banka sa rozhodla zv├Ż┼íi┼ą ├║rokov├ę sadzby len o 50 b├ízick├Żch bodov namiesto 75, tak ┼że teraz obchodn├şci vs├ídzaj├║ na to, ┼że Feder├ílny rezervn├Ż syst├ęm v USA ich bude nasledova┼ą. Ak to tak bude, potom je mo┼żn├ę, ┼że obchodn├şci to bud├║ pova┼żova┼ą za stimula─Źn├Ż ├║─Źinok, ─Źo je samozrejme dobr├ę pre ropu.

Na druhej strane je fakt, ┼że glob├ílna ekonomika sa spoma─żuje a potom naozaj nez├íle┼ż├ş na tom, ─Źo robia centr├ílne banky.

Ak by spoma─żovanie malo pokra─Źova┼ą, bolo by to samozrejme ve─żmi negat├şvne pre dopyt po rope.

 ─îi to bude pokra─Źova┼ą alebo nie, je st├íle otvoren├í ot├ízka, ale pr├íve teraz to ur─Źite vyzer├í, ┼że kupuj├║ci za─Ź├şnaj├║ tla─Źi┼ą vy┼í┼íie.

Stiahnutia by mali by┼ą maxim├ílne len po ├║rove┼ł @85 USD, tak┼że k├Żm sa neprelom├şme ni┼ż┼íie, mysl├şm si, ┼że pravdepodobne viac ─żud├ş sa bude zauj├şma┼ą o long ako o shortovanie.

Pokia─ż to tak bude, je mo┼żn├ę, ┼że by sme mohli vidie┼ą, ┼że tento trh bude v kr├ítkodobom horizonte na─Ćalej tla─Źi┼ą vy┼í┼íie.