­čö░ Predpove─Ć Pred nami s├║ tento t├Ż┼żde┼ł d├┤le┼żit├ę ekonomick├ę ├║dajeÔÇŽ

Minul├Ż t├Ż┼żde┼ł bol sentiment na finan─Źn├Żch trhoch trochu tlmen├Ż. Hlavn├Żmi udalos┼ąami bolo vyhl├ísenie Jeroma Powela a ─Ćal┼í├şch predstavite─żov Fedu, ako s├║ Raphael Bostic a Neel Kashkari.

T├şto predstavitelia pouk├ízali na ─Ćal┼íie zvy┼íovanie sadzieb, preto┼że nap├Ąt├Ż trh pr├íce s┼ąa┼ż├ş boj s infl├íciou.

Tento t├Ż┼żde┼ł bude in├Ż, ke─Ć┼że americk├í ┼ítatistick├í agent├║ra zverejn├ş d├┤le┼żit├ę ekonomick├ę ─Ź├şsla.

V utorok v USA zverejnia ostro sledovan├ę ─Ź├şsla infl├ície, ktor├ę bud├║ ma┼ą dosah na v├Ą─Ź┼íinu akt├şv vr├ítane akci├ş a kryptomien.

O─Źak├íva sa, ┼że infl├ícia zostala v janu├íri stabiln├í pre vysok├ę ceny slu┼żieb.

O─Źak├íva sa, ┼że celkov├Ż index spotrebite─żsk├Żch cien (CPI) bude medzimesa─Źne r├ís┼ą na ├║rovni 0,4 % a na anualizovanej b├íze o 6,2 %.

Ak s├║ analytici presn├ş, znamen├í to, ┼że infl├ícia za posledn├Żch sedem mesiacov po sebe klesla.

─Äal┼í├şmi d├┤le┼żit├Żmi ekonomick├Żmi ├║dajmi bud├║ americk├ę maloobchodn├ę tr┼żby napl├ínovan├ę na stredu.

Ekon├│movia o─Źak├ívaj├║, ┼że maloobchodn├ę tr┼żby krajiny v janu├íri vzr├ístli o 1,6 % po prepade v predch├ídzaj├║cich mesiacoch.

Medzit├Żm z Eur├│py bude p├ír EUR/USD reagova┼ą na pripravovan├ę vyhl├ísenie Christine Lagardeovej z Eur├│pskej centr├ílnej banky (ECB) v stredu.

Pravdepodobne poskytne viac sign├ílov o tom, ─Źo bude banka robi┼ą ─Ćalej. Bud├║ tu ─Ćal┼íie ekonomick├ę ─Ź├şsla, ako s├║ najnov┼íie ├║daje o eur├│pskej priemyselnej v├Żrobe a HDP