­čö░ Predpove─Ć NAS100 (US100Cash):

Predseda Feder├ílneho rezervn├ęho syst├ęmu, Jerome Powell, sa chyst├í dnes zapoji┼ą do panelovej diskusie na F├│re Eur├│pskej centr├ílnej banky o centr├ílnom bankovn├şctve v Portugalsku. 

Popri svetov├Żch n├íprotivkoch, ak├Żmi s├║ Christine Lagarde, prezidentka Eur├│pskej centr├ílnej banky, guvern├ęr Bank of England, Andrew Bailey a guvern├ęr Bank of Japan, Kazuo Ueda, s├║ Powellove vyjadrenia netrpezlivo o─Źak├ívan├ę.

Obchodn├şci d├║faj├║, ┼że z├şskaj├║ jasnos┼ą o bud├║cnosti hospod├írskej politiky USA, najm├Ą pokia─ż ide o ├║rokov├ę sadzby.

Powell nazna─Źil o─Źak├ívania ─Ćal┼íieho zv├Ż┼íenia sadzieb, aj ke─Ć miernej┼í├şm tempom. Trhy o─Źak├ívaj├║ jedno kone─Źn├ę zv├Ż┼íenie sadzieb po─Źas nadch├ídzaj├║ceho j├║lov├ęho zasadnutia. 

Po─Źas j├║nov├ęho zasadnutia v┼íak predstavitelia FED-u nazna─Źili mo┼żnos┼ą ─Ćal┼í├şch dvoch zv├Ż┼íen├ş, ─Źo ponechalo ur─Źit├║ neistotu.

Investori chc├║ rozl├║┼íti┼ą Powellove koment├íre a z├şska┼ą preh─żad o smerovan├ş menovej politiky USA.

Trh sa sna┼ż├ş jasnej┼íie pochopi┼ą, ako sa FED pl├ínuje orientova┼ą v s├║─Źasnom hospod├írskom prostred├ş, vr├ítane ob├ív z infl├ície.

Powellove pozn├ímky pon├║knu cenn├ę rady pre investorov pri posudzovan├ş riz├şk a prij├şman├ş rozhodnut├ş.

Investori dnes zost├ívaj├║ ostra┼żit├ş, ber├║c do ├║vahy ned├ívne o┼żivenie technologick├Żch akci├ş. 

Powellove pozn├ímky maj├║ dnes potenci├íl poskytn├║┼ą investi─Źn├ę strat├ęgie na nov├ę n├íkupn├ę pr├şle┼żitosti.