­čö░ Predpove─Ć HDP ─î├şny prekon├íva o─Źak├ívania:

HANG SENG, SHANGHAI COMPOSITE

Dlhodob├Ż sign├íl na n├íkup:

─î├şnsky HDP a maloobchodn├ę tr┼żby prekonali o─Źak├ívania.

Akcie ─î├şny a Hongkongu by sa mohli pripravi┼ą na ─Ćal┼íiu etapu ├şs┼ą vy┼í┼íie, ke─Ć┼że o┼żivenie druhej najv├Ą─Ź┼íej svetovej ekonomiky naber├í na obr├ítkach.

├Üdaje zverejnen├ę v utorok r├íno v ├üzii uk├ízali, ┼że ─Ź├şnska ekonomika vzr├ístla v janu├íri a┼ż marci medziro─Źne o 4,5%, ─Źo je v├Żrazne nad o─Źak├ívan├Żmi 4% a 2,9% v predch├ídzaj├║com ┼ítvr┼ąroku.

Priemyseln├í produkcia vzr├ístla v marci o 3,9% v porovnan├ş s progn├│zou 4%, ─Źo je n├írast z 2,4% vo febru├íri, maloobchodn├ę tr┼żby 10,6% minul├Ż mesiac v porovnan├ş so 7,4% a vo febru├íri nad 3,5%, zatia─ż ─Źo invest├şcie do fixn├Żch akt├şv vzr├ístli v janu├íri medziro─Źne o 5,1%.

Zlep┼íenie v├Żh─żadu rastu je dobr├Żm znamen├şm pre akcie ─î├şny a Hongkongu ÔÇô napriek o┼żiveniu od konca roku 2022 sa z poh─żadu hodnotenia ─Ź├şnske akcie obchoduj├║ pod priemerom za posledn├Żch 20 rokov.

Index Hang Seng teraz testuje rozhoduj├║ci odpor na horizont├ílnej trendovej ─Źiare, zo za─Źiatku marca okolo 21000, ─Źo sa zhruba zhoduje s horn├Żm okrajom kan├íla na dennom grafe. Rozhoduj├║ce prelomenie odporu by mohlo otvori┼ą dvere smerom k janu├írov├ęmu maximu @22700.