­čö░ Predpove─Ć GBP/Usd a priemern├ę z├írobky v Spojenom kr├í─żovstve:

├Üdaje o raste miezd v Spojenom kr├í─żovstve za november prekonali dnes r├íno progn├│zy, pri─Źom rast miezd v s├║kromnom sektore bol najv├Żraznej┼í├ş od obdobia pand├ęmie COVID-19.

Bol to ru┼ín├Ż za─Źiatok d┼ła pre GBP/USD. 

V novembri sa priemern├Ż z├írobok v Spojenom kr├í─żovstve plus bonusy zv├Ż┼íil o 6,4% oproti 6,2% v okt├│bri, pri─Źom priemern├Ż z├írobok bez bonusov vzr├ístol o 6,4%. Priemern├Ż z├írobok bez odmien sa v okt├│bri zv├Ż┼íil o 6,1%. Ekon├│movia predpovedali n├írast o 6,2% a 6,3%.

Od septembra do novembra sa miera nezamestnanosti zv├Ż┼íila o 0,2 percentu├ílneho bodu na 3,7%, v porovnan├ş s okt├│brom sa v┼íak nezmenila.

Po─Źet vo─żn├Żch pracovn├Żch miest od okt├│bra do decembra bol 1 161 000. Zatia─ż ─Źo od j├║la do septembra do┼ílo k poklesu o 75 000, po─Źet vo─żn├Żch pracovn├Żch miest zostal zv├Ż┼íen├Ż.

Rast pravidelnej mzdy (ex-bonusy) bol najsilnej┼í├ş mimo obdobia pand├ęmie COVID-19.

Rast miezd zost├íva oblas┼ąou z├íujmu Bank of England.

 Pokra─Źuj├║ce zr├Żchlenie rastu miezd by mohlo prin├║ti┼ą BoE k ─Ćal┼íiemu agres├şvnemu politick├ęmu kroku napriek d├┤sledkom pre britsk├║ ekonomiku.

V novembri Bank of England varovala , ┼że Spojen├ę kr├í─żovstvo ─Źel├ş najdlh┼íej recesii v hist├│rii, pri─Źom sa o─Źak├íva, ┼że ─Ćal┼íie zvy┼íovanie sadzieb sp├┤sob├ş e┼íte v├Ą─Ź┼íie ┼íkody. 

Prudk├Ż n├írast nezamestnanosti by prin├║til BoE prehodnoti┼ą vplyv rast├║cich ├║rokov├Żch sadzieb na dom├ícnosti a ich schopnos┼ą spl├íca┼ą dlhy. 

Rast├║ca ├║rove┼ł nezamestnanosti by tie┼ż zn├ş┼żila priemern├Ż z├írobok v Spojenom kr├í─żovstve. Po─Źet ┼żiadate─żov sa v decembri zv├Ż┼íil o 19,7 000, po 16,1 000 n├íraste v novembri.