­čö░ Predpove─Ć EUR/USD:

Analytici sa domnievaj├║, ┼że FED sa v s├║─Źasnom trhovom prostred├ş rozhodol zv├Ż┼íi┼ą sadzby, aby zabr├ínil panike na trhu.

FeED nazna─Źil, ┼że ukon─Ź├ş f├ízu spr├şs┼łovania s t├Żm, ┼że pri ur─Źovan├ş rozsahu ─Ćal┼í├şch sadzieb bude bra┼ą do ├║vahy viacero faktorov a tie┼ż poznamenal, ┼że bude pokra─Źova┼ą vo svojej politike kvantitat├şvneho spr├şs┼łovania zn├ş┼żen├şm svojej s├║vahy o pribli┼żne 95 mili├írd dol├írov mesa─Źne. 

Z toho 60 mili├írd USD je v ┼ít├ítnych pokladniciach, zatia─ż ─Źo 35 mili├írd USD je v cenn├Żch papieroch kryt├Żch hypot├ękami.

Rozhodnutie pri┼ílo v zlo┼żitom obdob├ş pre americk├║ ekonomiku. Infl├ícia zost├íva stabiln├í, ke─Ć┼że trh pr├íce sa posil┼łuje. ├Üdaje zverejnen├ę v stredu agent├║rou ADP uk├ízali, ┼że mzdy v Spojen├Żch ┼ít├ítoch v apr├şli vysko─Źili na 296 tis├şc po tom, ─Źo v marci vzr├ístli o 142 tis├şc.

FED tie┼ż z├ípas├ş s v├Żzvami v sektore komer─Źn├Żch nehnute─żnost├ş a bankovn├şctva.

─Äal┼í├şm d├┤le┼żit├Żm faktorom pre EUR/USD bude bl├ş┼żiace sa rozhodnutie Eur├│pskej centr├ílnej banky (ECB). Rovnako ako FeED, aj ECB by mala zv├Ż┼íi┼ą ├║rokov├ę sadzby.

Predbe┼żn├ę ├║daje zverejnen├ę v utorok uk├ízali, ┼że ─Ź├şsla eur├│pskej infl├ície zostali na zv├Ż┼íenej ├║rovni.

Technick├í anal├Żza EUR/USD

P├ír EUR/USD bol v posledn├Żch d┼łoch v silnom vzostupnom trende. Vysko─Źil z marcov├ęho minima 1,0520 na maximum 1,1098. 

P├ír bude pravdepodobne pokra─Źova┼ą v raste hne─Ć po dne┼ínom rozhodnut├ş ECB. Ak sa tak stane, m├┤┼że pr├şs┼ą posun na ├║rove┼ł @1,1150.