­čö░ Predpove─Ć EUR/USD:

V├Żmenn├Ż kurz EUR/USD sa po slab├Żch ├║dajoch o spotrebite─żskej infl├ícii v USA vr├ítil na najvy┼í┼íiu ├║rove┼ł od 31. augusta.

P├ír vysko─Źil nad maximum 1,0875, ─Źo bolo o viac ako 4 % z najni┼ż┼íieho bodu v septembri.

P├ír EUR/USD pokra─Źoval v raste aj po najnov┼í├şch ├║dajoch o eur├│pskom HDP. Pod─ża Eurostatu sa ekonomika bloku E├Ü v tre┼ąom ┼ítvr┼ąroku v s├║lade s o─Źak├ívaniami prepadla o 0,1 %.

T├íto kontrakcia sa premietla do medziro─Źn├ęho rastu o 0,1 %.

─Äal┼íie ├║daje odhalili, ┼że zmena zamestnanosti v bloku medzi kvart├ílne vzr├ístla o 0,3 % a medziro─Źne o 1,4 %. Tieto ─Ź├şsla boli silnej┼íie ako stredn├Ż odhad 0,1 % a 1,2 %.

Analytici z USA tie┼ż o─Źak├ívaj├║, ┼że banka v decembri podr┼ż├ş sadzby na s├║─Źasnej ├║rovni a n├ísledne ich v roku 2024 zn├ş┼żi.

Americk├ę akcie vysko─Źili na najvy┼í┼íiu ├║rove┼ł za posledn├ę t├Ż┼żdne, zatia─ż ─Źo v├Żnosy dlhopisov klesli.

─Äal┼í├şmi ekonomick├Żmi ├║dajmi, ktor├ę treba sledova┼ą, bud├║ dnes najnov┼íie ├║daje o maloobchodnom predaji v USA a indexe cien v├Żrobcov (PPI). 

O─Źak├íva sa, ┼że hlavn├Ż PPI v okt├│bri klesol, zatia─ż ─Źo maloobchodn├ę tr┼żby zostali stabiln├ę.

Technick├í anal├Żza EUR/USD:

EUR/USD zaznamenal b├Ż─Ź├ş prelom, ─Źo potvrdilo roz┼íiruj├║ci sa klin, ktor├Ż sa vytv├íra od okt├│bra. Vo v├Ą─Ź┼íine obdob├ş je tento vzor jedn├Żm z najpopul├írnej┼í├şch n├íkupn├Żch znamen├ş.  P├ír sa tie┼ż posunul nad rozhoduj├║cu ├║rove┼ł odporu na 1,0756, ─Źo je najvy┼í┼í├ş bod 6. novembra.

Posunul sa aj nad 50- a 25-peri├│dov├Ż k─║zav├Ż priemer. Index relat├şvnej sily (RSI) vyletel na bod prek├║penia 80.

Preto p├ír dnes pravdepodobne znovu otestuje horn├║ stranu klinu na @1,0800 a a┼ż potom obnov├ş n├íkupn├Ż trend.