­čö░ Predpove─Ć EUR/USD:

Eur├│pska ├║nia sa pripravuje na n├íro─Źn├║ zimu, ktor├í m├┤┼że by┼ą pozna─Źen├í aj mo┼żnou ┼ąa┼żkou recesiou.

Energetick├ę obavy bud├║ v bl├şzkej dobe predstavova┼ą pre Eur├│pu ve─żk├ę v├Żzvy. 

Tieto indik├ítory a faktory prispievaj├║ k pretrv├ívaj├║cemu predajn├ęmu tlaku na euro.

Okrem toho sa ┼ípekuluje, ┼że Feder├ílny rezervn├Ż syst├ęm m├┤┼że do konca roka zavies┼ą e┼íte jedno zv├Ż┼íenie ├║rokov├Żch sadzieb, hoci sa tak├Żto krok po─Źas stredaj┼íieho zasadnutia nerie┼íil.

Euro je obzvl├í┼í┼ą citliv├ę na tlak v USD, ke─Ć┼że EUR predstavuje tzv. ÔÇ×antidol├írÔÇť.

Vzh─żadom na s├║─Źasn├║ situ├íciu by sa ak├ęko─żvek o┼żivenie eura malo pova┼żova┼ą za predajn├ę pr├şle┼żitosti, prinajmen┼íom dovtedy, k├Żm nenastane prelomenie nad 50-d┼łov├Ż EMA. Zd├í sa, ┼że tak├Żto zlom v kr├ítkodobom horizonte nehroz├ş. Okrem toho je potrebn├ę venova┼ą ve─żk├║ pozornos┼ą vy┼í┼íie uvedenej 200-d┼łovej EMA .

V podstate prevl├ídaj├║ci trhov├Ż sentiment uprednost┼łuje strat├ęgiu ÔÇ×fade the rallyÔÇť. Aj ke─Ć po ozn├ímen├ş alebo vyhl├ísen├ş Feder├ílneho rezervn├ęho syst├ęmu m├┤┼że d├┤js┼ą k do─Źasn├ęmu zotaveniu, ke─Ć obchodn├şci h─żadaj├║ n├íznaky, ┼że Feder├ílny rezervn├Ż syst├ęm prij├şma opatrnej┼í├ş postoj, tento model bol pozorovan├Ż u┼ż predt├Żm a je vysoko pravdepodobn├ę, ┼że volatilita bude na─Ćalej uprednost┼łova┼ą pokles.

Pokles pod ├║rove┼ł 1,05 by mohol pripravi┼ą p├┤du pre potenci├ílny posun nadol na ├║rove┼ł 1,0250. N├ísledne sa zostup na ├║rove┼ł parity.

Na z├íver mo┼żno poveda┼ą, ┼że trajekt├│ria p├íru z├ívis├ş od krokov a vyhl├ísen├ş Feder├ílneho rezervn├ęho syst├ęmu, ako aj od ┼íir┼í├şch ekonomick├Żch probl├ęmov, ktor├Żm ─Źel├ş Eur├│pska ├║nia.